text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

Největší pozitivum mé práce

Nejdřív mě napadla nezávislost, myšleno nezávislost na politické vůli, vnitropodnikovém diktátu velkých firem, na základní myšlence podnikatelů prodat - přesvědčit - vydělat. Jenže hned v zápětí mi došla moje závislost na politické vůli-nevůli, na trvalém nedostatku a nejistotě financování, na zájmech a schopnostech zaměstnanců, na touhách a představách klientů, a bůh ví na čem ještě. Takže nezávislost to asi nebude. Bude to znít jako fráze, ale já v té práci pořád ještě spatřuju smysl. Pracovat "jen" pro peníze, to by bylo pro mě katastrofální.

Největší negativum mé práce

Stále častější okamžiky, kdy se stávám brzdou pro svoje kolegy, prostě nestíhám psát všechna vyjádření připomínky, hodnocení, řešení,názory + komentáře. Taky se stále hůře a tedy pomaleji rozhoduju, ale to asi souvisí s tím, že čím víc je člověk ponořen do problému, tím hůře se mu rozhoduje, protože ví, že nejsou dobrá a špatná řešení, ale jen lepší a horší,což se vybírá obtížně. Nebo je to prostě věkem.

Po práci
Poslouchám

Svoje děti, byť s přibývajícím věkem ubývá jejich sdílnosti, svoji ženu, které naopak přibývá, problémů (v práci, s dětmi a se mnou), zpravodajství a komentáře k němu, melodickou hudbu, která si najde cestu uchem dovnitř

Čtu

Kde co, historické romány, detektivky Dicka Francise, Pravidla moštárny, ... ale vyrostl jsem na Májovkách, a Rychlých šípech a jsem na to náležitě pyšný.

Sleduji

S vypětím všech sil politické dění, ne že by mě to bavilo, nebo snad nedej bože uspokojovalo, jen chci mít informace, i když mi to v poslední době před volbami moc nepomáhalo, spíše naopak.

Pro život mám svoje motto

Že bych měl nějakou holou větu, kolem které se moje myšlenky důsledně točí, to teda nemám. Dokonce bych řekl, že s měnícím se věkem některé oblíbené výroky buď opouštím jako nepotřebné, nebo jaksi přežité nebo je prostě vyměním za jiné. Ale nenašel jsem žádný všeobsažný, který by mi hned proskočil z hlavy na papír.

Můj sen je navštívit

Jsem moc spokojený, když se cítím volný v pohybu, takže bych navštěvoval skoro všechno, i když velká města mě příliš nelákají, chci se vrátit do Rumunských hor, chci jet lyžovat na Chopok, chci zase jet ledovcovou řeku, nebo jen tak bloncat na lodi po fjordech, chci jet potápět se do Egypta, chci vidět tah lososů na Aljašce, chci pozorovat jak loví lvi, chci nakouknout do sopky a potom projít Pompeje. No chtít můžu, ještě že máme tu televizi.

Můj sen je vidět

Svoje děti spokojeně dospívat.

Můj sen je sbalit

V mým věku - batoh na nějakou tu objevnou cestu.

Můj sen je vyhrát

Samozřejmě pořádnej balík. Jsem přesvědčenej, že pokud člověk s výhrou úplně neztratí rozum může úspěšně použít peníze pro posílení vlastní nezávislosti a plnění snů vlastních i lidí kolem sebe. Ale to si možná říká každej.

© ligavozic.cz, 2012 Nahoru