text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

V Lize vozíčkářů se zabývám aktuálně podporou lidí se zdravotním postižením, aby získali vhodnou a ideálně také perspektivní práci. Spolupracuji se zaměstnavateli ve snaze dojednat a vytvořit pracovní místa pro naše klienty, lidi se zdravotním postižením. Oslovuji a navštěvuji větší i menší firmy, organizace a veřejné instituce a společně s nimi přemýslíme o možnosti zaměstnat u nich člověka se zdravotním postižením, přičemž primárně vychazíme z potřeb a možností zaměstnavatele a podle požadavků na pracovní pozici nabízíme pracovní místa našim klientům. Vedle toho také ve spolupráci s kolegy vytváříme nové projekty a aktivity se stejným cílem. Dále podporuji pracovníky v projektech týkajících se zaměstnávání, aby měli vše potřebné pro práci s lidmi se zdravotním postižením, kteří chtějí spolupracovat na nalezení vhodného zaměstnávní a dále se rozvíjet před nástupem do práce i po něm. A v neposlední řadě občas lektoruji kurzy pořádané Ligou vozíčkářů, ale to čím dál méně, což mě mrzí, protože mě to baví.


NEJVĚTŠÍ POZITIVUM MÉ PRÁCE
asi není jedno největší… práce s lidmi, pro lidi, získávání nových zkušeností, možnost rozvíjet nové aktivity a podporovat a sledovat a poslouchat lidi, dobrý pocit, když se podaří klientovi pomoct...

NEJVĚTŠÍ NEGATIVUM MÉ PRÁCE

překážky způsobené byrokracií, neochotou zapojit se a pomoct, nepochopením, netolerancí, které brání pracovníkům i klientům spolupracovat na úspěšném vyřešení problému nebo „jen“ na dobrém pocitu...

PO PRÁCI
nejradši jdu na kolo, badminton, pingpong, nebo jen na procházku, nebo na pivo, na koncert... A to rozhodně s blízkými nebo jsem někdy i rád sám.

POSLOUCHÁM
všechno okolo, o čem se lidi baví, nejradši smích, zkušenosti a rady od zkušenějších a hudbu, když hraje třeba Tony Levin, nebo Richard Bona, a ten i hezky zpívá. A jinak i hudbu o více nástrojích a tónech, Björk, Living Colour, King Crimson, Red Hot Chili Peppers, Sheryl Crow, Annu K.… v práci poslouchám klienty a kolegy, podřízené a nadřízené, potom taky internetová rádia, 60-80´s, funky groove kolovrátky apod.

ČTU
moc nečtu, ale když už, tak nejradši čtu, resp. prohlížím až „hltám“ kuchařky s recepty a knížky o bylinkách a jídle, pak taky články na internetu, literaturu z různých oblastí (sociální práce, psychologie, psychohygiena apod.), dřív kvůli škole, ale teď proto, že mě to zajímá.

SLEDUJI
seriály (Přátele, Simpsonovi…), filmy (Stopařův průvodce po Galaxii, Pějme píseň dohola, Matrix…), lidi a auta v pohybu na ulici, jak se spolu lidi v dálce baví, děti, když si hrají a nebo jenom něco bezplánovitě dělají…

PRO ŽIVOT MÁM SVOJE MOTTO

Kdybych se měl pořád dobře a bylo by mi jenom fajn, nepoznal bych, že se mám dobře a je mi fajn.

MŮJ SEN JE NAVŠTÍVIT

Španělsko (byl jsem tam jednou, v dětství, takže nevím, jestli to tam je pořád tak hezké), větší cíle si ohledně cestování nedávám, špatně by se plnily, takhle budu moct být spokojený snadněji…

MŮJ SEN JE VIDĚT

koncert Björk v malém nekuřáckém lidmi nepřecpaném klubu v pátek večer v Brně… No, to už chci asi moc. Tak mi bude stačit maličkost, když uvidím kolem sebe spokojené lidi, kteří si váží jeden druhého, ve zprávách reportáže bez krve, agresivity, arogance, urážek a diskuzí o penězích a statistikách, v časopisech a na internetu fotky lidí, kteří se tváří přirozeně, nepřetvařují se a hlavně neřeší jestli jsou dost hubení a dost krásní, taky bych chtěl vídat cestou domů hezkou přírodu kolem silnic, víc cyklostezek z dosahu smogu, v obchodě čerstvé maso, zeleninu a ovoce, na talíři nějakou dobrotu se sýrem, masem a třeba zapečenou cuketou přelitou jogurtovým dressingem a s opečenými bramborami, pochopitelně s česnekem a domácí bazalkou. Jo, a na výpisu z účtu chci vidět takovou výplatu, která mi umožní žít podle mých relativně skromných představ. To by myslím stačilo. Dávám tomu tak dva roky, nejsem přece naivní snílek :-)

MŮJ SEN JE SBALIT

se a s blízkými vyrazit aspoň 2x za rok na hezkou dovolenou do přírody, ideálně na kole nebo s kolem, někam k vodě nebo do kopečků.

MŮJ SEN JE VYHRÁT
hmmmmmmm... nějaké překvapení.
 

© ligavozic.cz, 2012 Nahoru