text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

DO DNA

Unikátní filmový projekt s pravdou na druhý pohled


Hodiny na place...

několik vrstev make-upu...

vlny emocí ...

stokrát opakované záběry...

Krátký filmový snímek zachycující příběh mladého muže, který se vyrovnává s traumatem z dětství. Pomůže mu náhodná neznámá?

Výjimečnost tohoto filmu tkví v tom, že tělesný hendikep herců je nepřiznaný. S vozíky a zároveň s pravdou ven šli tvůrci až ve filmu o filmu. Podívejte se sami a přemýšlejte, že to, co vidíte, nemusí být vždy realita.

Film o filmu poodhaluje všechno, co původně zůstává skryto

Režie, kamera, scénář: Filip Laureys

Asistentka režie, světla: Šárka Šimková
Asistent režie, druhá kamera: Lukáš Kořízek
Světla, zvuk: Arina Anira

Náročné, ale neuvěřitelně obohacující. Netušil jsem, co všechno život s postižením obnáší. Jsem rád, že jsem mohl uplatnit filmařské zkušenosti, pomoct druhým a vytvořit něco, co v naší zemi nemá obdoby.“

Filip Laureys, režisér


Produkce: Aneta Vidurová
Asistentka produkce: Soňa Formanová
Práce s herci: Michael Vidura
Klapka, asistentka: Zuzana Sládková
Maskérka, kostýmy: Lucie Veselá
Asistentka: Kristýna Janků, Jana Harušťáková
Asistent: Leoš Fučík
A další…


Do dna v médiích

Česká televize
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/158897-do-dna-vozickari-nejen-jako-doplnek-kompenzacnich-pomucek/

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10396278677-zive-na-jednicce/312292320120003-zive-na-jednicce/obsah/184553-beseda-o-filmu-do-dna/

ČTK
www.ctk.cz

Brněnský deník
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/herci-na-voziku-nataci-vlastni-film20111127.html

Týden
http://www.tyden.cz/rubriky/kultura/film/liga-vozickaru-natocila-hrany-film-do-dna_221592.html

Vzdelani.cz
http://clanky.vzdelani.cz/?clanek=4743

a další...

Nejsem typ člověka, co by nějak výrazněji řešil svůj handicap. Jsou však chvíle, kdy mi ten vozík dost vadí… proto se mi opravdu líbila myšlenka natočit film tak, aby diváci nic nepoznali, aby je ani nenapadlo, že s herci nemusí být něco v pořádku. Je to vlastně takové sofistikované tahání diváka za nos.

Ladislava Blažková,
herečka


Do dna na festivalech

8. Festival krátkých filmů Praha
www.pragueshorts.cz

Letní filmová škola Uherské Hradiště
www.lfs.cz


Film vznikl za přispění sponzorů:

DISK Systems, s.r.o.www.disk.cz

Za dobu své existence realizovala naše společnost řadu zakázek. Oslovují nás jak začínající uživatelé v oblasti zpracování zvuku a videa, tak i subjekty zabývající se touto činností na nejvyšší profesionální úrovni. Portfolio produktů DISK Multimedia, s.r.o. je budováno a rozšiřováno s cílem kvalitně uspokojit poptávku ve všech oblastech práce se zvukem a obrazem. Níže uvádíme přehled některých zakázek (pro lepší přehled činnosti firmy), které naše společnost kompletně realizovala nebo se na nich zásadně podílela či dodávala produkty z našeho portfolia.


Megapixel.cz - www.megapixel.cz

Společnost MEGAPIXEL s.r.o. jsme založili v roce 2001 jako dlouholetí fandové digitální fotografie.Práce s digitálními fotoaparáty je nám koníčkem dodnes, což se promítá i do našeho přístupu k zákazníkům. Baví nás seznamovat lidi s informacemi o fotografické technice a vybírat jim zboží šité na míru. Díky tomu si dlouhodobě udržujeme jejich přízeň, které si velice vážíme. Od začátku nám vyhovuje blízký kontakt se zákazníkem, proto bychom Vás rádi pozvali do prodejen v Praze, Brně a Ostravě. Na místě Vám vše podrobně vysvětlíme a předvedeme zboží, které bude zcela vyhovovat Vašim požadavkům. Rádi Vás také naučíme lépe fotografovat v našich fotografických kurzech.K dispozici je Vám elektronický obchod, jehož prostřednictvím můžete nakupovat z pohodlí domova. Zboží k Vám dopravíme do 24 hodin od potvrzení objednávky po celé České republice.


Softcom Group, s.r.o.www.softcom.cz

Společnost SOFTCOM Group, spol. s r. o., byla založena v roce 1997, jako ryze česká společnost zaměřená na trh s výpočetní technikou a elektronikou. Ve firmě pracují lidé s dlouholetými zkušenostmi v oblasti obchodu, servisu a služeb. Od začátku naší činnosti klademe důraz na kvalitní služby a spokojeného zákazníka. Zabýváme se prodejem produktů předních firem IT a naše široká nabídka zahrnuje cca 10 000 aktivních položek


Čajovna Probuzený slon
Nabízíme zajímavou alternativu pro klienty, kteří mají rádi dobrý čaj, ale nevyhovuje jim prostředí klasických českých čajoven.
Základ naší nabídky tvoří vybrané čaje reprezentující tradiční i moderní způsoby zpracování a přípravy tohoto skvostného nápoje v rozličných koutech čajového světa. Doplňkový sortiment pak tvoří nečaje (čaje bylinné), arabské speciality, chlazené nápoje i něco k zakousnutí.

Josef Boček – Rybářství

Ve spolupráci s Cafe Práh
Cafe Práh je tréninková kavárna Sdružení Práh, kde obsluhují lidé s duševním onemocněním. Kavárna je zaměřena na trénink pracovních dovedností a nácvik zvládání pracovní zátěže srovnatelné se zaměstnáním v běžných podmínkách. Je určena především pro dospělé lidi s duševním onemocněním, kteří jsou motivováni vrátit se do běžného zaměstnání nebo do škol. Uživatelé služeb Sdružení Práh za podpory asistentů nácvikových míst zde mají možnost naučit se zvládat i obtížné a stresové situace.

© ligavozic.cz, 2012 Nahoru