text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

Something More (Něco víc)

Film s Nickem Vujicicem o překonávání překážek, o životě s hendikepem a víře, že vždy může být lépe. Stačí se nevzdat.

Hasta la Vista! (2011)

Film natočený podle skutečného životního příběhu vypráví o cestě tří handicapovaných, kteří jsou stále panicové. Cestují do Španělska, aby dosáhli svého cíle - přijít o panictví navzdory svému postižení. Hasta la vista! je příběh o lásce, přátelství a chtíči.

Hlas Moře (2004)

Tento film je o muži, který je již 30 let po velmi vážném úrazu odkázán na pomoc druhých i v těch nejběžnějších denní úkonech, neboť je od krku dolů ochrnutý. Snímek se zabývá především otázkou, zda má člověk právo na to, ukončit důstojně svůj život i za cenu, kdy to nedokáže sám.

Nedotknutelní (2011)

Filmový příběh, natočený podle skutečné události vypráví o těžce tělesně postiženém muži, který hledá osobního asistenta. Najde bývalého recidivistu, se kterým si po nelehkých začátcích vybuduje více než přátelský vztah.

Pohled z okna (1998)

Velmi vážený architekt utrpí vážný úraz po automobilové nehodě s trvalými následky. Po nastěhování do nového bytu pokračuje na rozdělaném projektu se svojí novou kolagyní. Mimo jiné si krátí čas pohledem na protější dům, kde má možnost sledovat život druhých lidí. Jedné noci je svědkem hádky umělce a jeho přítelkyně.

Bláznivá olympiáda (2005)

Uvnitř tančím (2004)

Film vypráví o dvou postižených chlapcích, kteří se snaží dostat ze stereotypního života v ústavu. Jejich cílem, je se osamostatnit s pomocí asistentky a žít ve svém bytě plnohodnotným životem i přes své hendikepy.

Skafandr a motýl (2007)

Film natočený podle skutečné události vypráví o muži, který po náhlé mozkové příhodě ochrne na celé tělo. Komunikovat s okolím dokáže pouze pomocí mrkání jednoho oka. I přesto dokáže vydat knihu.

Kurz negativního myšlení (2006)

Tento snímek pojednává o muži, který po autonehodě ochrne na spodní část těla a je impotentní. Díky dlouhodobé krizi v manželství, se jeho žena rozhodne pozvat skupinu lidí s podobným osudem. Díky skupinové terapii chce svého muže zbavit negativního postoje k životu.

Sezení (2012)

Film vypráví o ochrnutém novináři a spiasovateli, jenž ve svých 38 letech touží po jediném - přijít o panictví. Pomoci mu k tomu má terapeutka, která ho během několika setkání má na samotný akt připravit.

© ligavozic.cz, 2012 Nahoru