text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

  

Máte zdravotní postižení a potřebujete radu, osobního asistenta, práci bydlení, najít smysluplnou náplň volného času nebo prostě udělat další krok, ale vlastně nevíte, kterým směrem? Právě pro vás jsou čtyři sociální služby Ligy vozíčkářů a jejich doplňkové aktivity zaměřené na klienty. Vybrané služby poskytujeme i v regionech.

Osobní asistence

 

Sociální rehabilitace

Dostupnost: Brno a okolí

 

Dostupnost: na pobočkách v
Brně, Jihlavě, Znojmě a Velkém Meziříčí

Pokud chcete žít nezávisle, samostatně, ve svém bytě nebo chcete ulehčit svým rodinným příslušníkům v péči o vás, služba osobní asistence je přesně to, co potřebujete. S osobní asistencí se nebudete cítit jako přítěž, ale budete sami řídit svůj čas, své aktivity, zkrátka svůj život. Osobní asistence vás doprovodí na cestě zpět do aktivního života, do života mimo ústavní zdi.   Práce hraje v životě člověka se zdravotním postižením stěžejní roli. Odborní sociální pracovníci pomáhají v individuálních konzultacích s komunikací se zaměstnavateli, podporují klienty v hledání vhodného místa i v samostatném životě. Tyto aktivity jsou zdarma dostupné i v devíti pobočkách.

 

     

Centrum
denních služeb

 

Poradna pro
život s postižením

Dostupnost: Brno

 

Dostupnost: Celá ČR
 Chcete si společně si popovídat, dozvědět se něco nového, vyrobit si dárek, který potěší? Jste doma často sami a nemáte s kým trávit čas? Anebo chcete jen poznat nové lidi a rozšířit si obzory? V tom případě je tu pro Vás Centrum denních služeb.    Dobrá rada nad zlato. Že tato pravda platí v sociální oblasti dvakrát tolik, musí být jasné tomu, kdo se hromadami paragrafů o příspěvcích, dávkách, o kompenzačních pomůckách či o dalších tématech ze života s postižením někdy prohraboval sám. Liga vozíčkářů nabízí zásobárnu ověřených, přehledných a aktuálních informací.

 

     

BEZBARIÉROVÁ DOPRAVA

 

Asistenční psi

Dostupnost: Brno a okolí

 

Dostupnost: celá ČR

Hendikep umí být překážka například v cestování, proto poskytujeme pohodlnou bezbariérovou dopravu. Dopravíme vás k lékaři, za zábavou nebo kamkoliv budete potřebovat. Náš řidič je zároveň osobní asistent, který vám rád pomůže.   Cvičíme asistenční psi, kteří se mohou stát nejen velkými pomocníky, ale také kamarády, kteří Vám budou vždy na blízku. Umí například podávat věci a otevírat dveře, zhasínat světlo. Jsme schopni je vycvičit tak, aby klientovi pomohli, co nejvíce.

 

     

BARIÉRY

 

Půjčovna kompenzačních pomůcek

Dostupnost: Brno a okolí

  Dostupnost: Brno a okolí
 Bezbariérovost je důležitá. Nejen u postiženého doma, ale i ve veřejném prostoru. Konzultujeme jednotlivé případy a podílíme se i na různých publikací. Najednou potřebujete vozík nebo berle? Půjčte si je v půjčovně kompenzačních pomůcek.    U nás si můžete půjčit kompenzační pomůcky jako jsou vozíky, schodolezy i specializové rehabilitační přístroje. 

 

© ligavozic.cz, 2012 Nahoru