text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

 

INformace o rekondičním pobytu 2017

PŘIHLÁŠKA NA REKONDIČNÍ POBYT 2017

 


Někdo jezdí na dovolenou s rodinou, jiný se smečkou. Takovou pořádnou smečkou na dovolené jsou i účastníci našich integračních rekondičních pobytů pro majitele i příznivce asistenčních psů.

Pokud chcete zažít dobrodružství, upevnit svůj vztah s asistenčním i zcela běžným psem, pokud chcete skloubit letní zážitky s informacemi a s rozvojem svých psovodských zkušeností, přidejte se k nám.

Pobyt je určen pro osoby se zdravotním postižením i bez, které:

 • jsou majiteli asistenčních psů
 • jsou zájemci o asistenčního psa
 • mají svého psa „mazlíčka“
 • mají rády společnost psů

A pro jejich rodinné příslušníky, přátele a známé (v případě nesoběstačnosti v sebeobsluze je jejich přítomnost nutná).

Náplní rekondičního pobytu je:

 • poradenství v otázce výchovy a výcviku psa od zkušených trenérů asistenčních psů
 • cvičení a hry se psem
 • informace pro zájemce o asistenčního psa
 • sportovní i společenské hry
 • společný výlet
 • přednášky a besedy na zajímavá témata, např. sociální poradenství, beseda s veterinářem, přednáška o canisterapii a jejím významu nejen pro handicapované
 • posezení u táboráku


Minulé ročníky rekondice:

2013 - Poslův Mlýn u Doks

Rekondičního pobytu jsme se letos zúčastnili poprvé. A nováčci jsme byli nejen coby účastníci této akce, ale také v roli psovodů. Náš táta je kvůli pokročilému stádiu roztroušené sklerózy na invalidním vozíku, a tak jsme v loňském roce zažádali u Ligy vozíčkářů o asistenčního psa. Fenka Bára, kterou pro tátu cvičila trenérka Irena Bartoňová, byla v srpnu těsně před absolvováním asistentských zkoušek.

...celý článek (zkušenosti rodiny Pauknerových, jejich postřehy a reportáž z vyvedené rekondice v roce 2013)

...fotogalerie

2012 - Chlum u Třeboně

Pejsci a zase pejsci – tak vypadal náš příjezd a i pobyt v Rekreačním středisku Lesák v Chlumu u Třeboně. Místní nevěřícně koukali, když z aut vyskakovali pejsci malí i velcí, za nimi berle, vozíky, dospělí i děti. Tak jsme se opět sešli – páníčci a 21 psů. Většina nás se zná, přibylo několik nových tváří a nějací smutní museli zůstat doma, ať už kvůli zranění nebo prostě proto, že na ně nezbylo místo. Radostné vítání nebralo konce, ale zvítězila zvědavost, co že nás tento rok čeká.

...celý článek

...fotogalerie

 

2011 - Líchovy

Rekondičně-integrační pobyt – co to vlastně znamená… Často se mluví o integraci hendikepovaných do společnosti. Ale co když to uděláte naopak? Zkuste integrovat zdravé mezi hendikepované.
Že to nelze? Ale ano, podařilo se to koncem července právě v Líchovech. A co, nebo spíše kdo to byl? Kdo zrušil bariéry mezi lidmi se zdravotním postižením a zdravými? Kdo naprosto vymazal rozdíly věkové? Byli to naši čtyřnozí přátelé. Psi – mazlíčci, asistenční, terapeutičtí nebo společenští psi.

...celý článek

...fotogalerie

KONTAKT
Irena Bartoňová

mob.: +420 725 467 792
e-mail: irena.bartonova@seznam.cz

© ligavozic.cz, 2012 Nahoru