text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

Aktivita, rozvoj, péče

     


 V Centru se starám o květiny, zalévám je, hnojím a vysazuji. Taky rád nakupuji a vařím podle receptů, které si sami najdeme. Učím se krájet ovoce i zeleninu, učím se zacházet se spotřebiči a to vše pod dozorem pracovnic. Také rád peru a věším prádlo. Do Ligy chodím rád, líbí se mi tam, kamarádi jsou fajn, i vedení, i práce.

Ondřej

  • Centrum denních služeb je určeno lidem s tělesným postižením vzniklým vlivem úrazu či chronického onemocnění s možnou kombinací s mentálním postižením.
  • Jsme tu pro klienty ve věku 16 - 64 let.

  • Centrum je v provozu od pondělí do pátku, a to od 8.00 do 13.30 hod., ve čtvrtky do 16.00.
  • Denní program se odvíjí od jednotlivých individuálních plánů klientů, vyhledáváme recepty na vaření, nakupujeme, vaříme, pereme, žehlíme, učíme se pracovní postupy na různých výtvarných technikách, procvičujeme paměť a logické myšlení, procvičujeme motorické dovednosti, navštěvujeme různé výstavy a zajímavá místa v Brně a okolí.
  • Službu je placená (viz. ceník).
  • Pro dopravu do nebo z Centra denních služeb je možné využít individuální dopravu, více informací zde: http://www.ligavozic.cz/sluzby/bezbarierova-doprava.


Běžný den v Centru

Začínáme neformálním povídáním u kávy a čaje, následují jednotlivé individuální či skupinové činnosti podle domluvy s klienty, když nám přeje počasí, zařazujeme i procházku po okolí. Následuje příprava oběda a úklid po činnostech. Klienti se zapojují dle svých možností.

KONTAKT
Mgr. Klára Pitlachová 
mob.: +420
725 966 629

e-mail: klara.pitlachova@ligavozic.cz

Centrum denních služeb podporují: 


 

© ligavozic.cz, 2012 Nahoru