text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

       
       
     

Radek:
"Chodím do CDS rád vyrábět, vykládat, učit se nové věci. V CDS mě pomáhají obsluhovat a zajišťují mi péči."

Ondra:
"V Centru mě baví čtvrteční vaření a starání se o výrobky."

Iveta:
"Ráda chodím mezi lidi, doma je nuda. V CDS se učím vařit."

 

 

Velikonoční setkání březen 2016

V letošním roce jsme uspořádali Velikonoční setkání, které bylo přístupné i (ne)klientům neboli veřejnosti J. Kromě výroby velikonočních dekorativních předmětů jsme se pobavili prostřednictvím soutěží (převoz vajíčka, sfouknutí vzdálené svíčky), přičemž tyto soutěže a vyrábění vyplynuly z velikonočních zvyků, o kterých jsme si dopoledne povídali.

 

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO duben 2016

V dubnu 2016 jsme se společně zajeli podívat na výstaviště, kde jsme kromě obrovských zemědělských strojů viděli i hospodářská zvířata, přehlídku westernového ježdění, nábytek ze dřeva i paroží a samozřejmě i včelařskou výstavu.

 

Výstava kosatců květen 2016

Letos jsme opět nemohli chybět na výstavě kosatců a spojili jsme tak krásu se zdravím. Procházku mezi nádhernými rozkvetlými stromy a květinami totiž jinak nazvat nelze J.

 

Riveccup červen 2016

Letos jsme byli s klienty prostřednictvím Městské policie Brno pozvání na Riveccup, kde jsme mohli zažít přehlídku policejních a vodících psů, také jsme si vyzkoušeli simulace (střelba ze zbraně, hávarie auta), vyřešili jsme hlavolam, projeli slalom a na závěr potrénovali svaly díky organizaci Fénix, která nám na zkoušku zapůjčila své handbike(ky).


Červencové výletování 2016

V měsíci červenci jsme využili sluneční pohody a energie a zúčastnili jsme se bohatého programu. Navštívili jsme bezbariérové Sloupsko-šošůvské jeskyně, kde jsme se před ostrým sluníčkem schovali a kromě krás, které příroda sama vytvořila, jsme se dozvěděli i zajímavé informace. Následně jsme si do Ligy pozvali skupinu Jumping Drums, která nás obohatila vědomostmi o rytmu a notách a taktéž jsme prostřednictvím bubnování zažili příjemné uvolnění a relaxaci. Letní sluníčko jsme nejvíce pocítili na výletě do Lednice. Prošli jsme se pro rozkvetlém areálu Lednice a nesměli jsme chybět ve skleníku s tropickými rostlinami. Nenechte se zmýlit. Ve skleníku jsme nebyli sami. Z živých tvorů jsme pozorovali i barevné rybky (nebo spíš ryby J ). V poslední řadě jsme v tomto nabytém měsíci měli možnost zúčastnit se canisterapie, která probíhala přímo u nás v CDS. Nejenže jsme se dozvěděli, jak nám pejsek může asistovat, ale prožili jsme doslova kontakt s nejlepším přítelem člověka a věřte nebo ne, ale pomohl nám uvolnit i svalové napětí.

 

Výlety v měsíci srpen 2016

 Prázdninový měsíc srpen jsme taktéž hojně využili. Byli jsme na túře v Mariánském údolí, kde jsme si kromě zastávky na zmrzlinu udělali prostor pro hraní Petanqueu a pro aportování míčku našemu mladému hlídači Akitě, jež byl na prázdninách u jedné z pracovnic. Další výletní zastávkou v tomto měsíci byl Anthropos, kde jsme se mohli hluboce ponořit do historie, avšak stejně tak jako pravěký člověk bojoval s ohněm, tak i my jsme bojovali s překážkou nazývající se výtah. Avšak přes veškeré nezdary jsme si výlet v plném proudu užili. Třešničkou na dortu v měsíci srpnu byla návštěva Technického muzea, kde nás očarovala hudba z mechanických klavírů. Taktéž jsme zhlédli dokument o vývoji muzea a zkusili si některé místní didaktické hry a pomůcky.

   
   
© ligavozic.cz, 2012 Nahoru