text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

       
       
       
       
     
"Asistentka mi pomáhá ve škole a v kroužcích, které díky ní můžu navštěvovat. Loni jsem měla pět kroužků, letos tři, rodiče by to sami spolu s prací nezvládli. Navíc to je dobrá kamarádka, se kterou je zábava."

Ester Milostná, Brno

 

Co je osobní asistence?

Pokud chcete žít nezávisle, samostatně, ve svém bytě nebo chcete ulehčit svým rodinným příslušníkům v péči o Vás, služba osobní asistence je přesně to, co potřebujete. Osobní asistence Vám umožní věnovat se činnostem, které máte rádi a samostatně si řídit svůj čas, aktivity a život. Osobní asistence Vás doprovodí na cestě zpět do aktivního života, do práce či školy. 

Služba osobní asistence podporuje osoby se zdravotním postižením, chronickým onemocněním a seniory v běžném životě v přirozeném prostředí. Je alternativou k ústavní péči. Podporuje děti a mládež v získání adekvátního vzdělání s ohledem na jejich možnosti, schopnosti a omezení. Podporuje docházku do zaměstnání a aktivní trávení volného času. Věnuje velkou pozornost samostatnosti a soběstačnosti těchto osob s důrazem na využití, posilování a rozvoj nabytých dovedností.

 

 

Kdo je osobní asistent?

Osobní asistent je člověk, který našim uživatelům pomáhá s tím, co sami nezvládnou tak, aby mohli žít běžným životem.


Komu pomáháme?

Lidem se zdravotním postižením (tělesným, kombinovaným), chronickým onemocněním a seniorům, kteří potřebují pomoc druhé osoby a zároveň chtějí aktivně rozhodovat o svém životě a žít podle svých představ. Liga vozíčkářů nabízí osobní asistenci zájemcům od 1 roku do 100+ let, kteří však nebudou požadovat poskytování zdravotnických úkonů. Služba funguje v lokalitě Brno – město, Brno – venkov a Slavkov u Brna.

Proč asistence od Ligy vozíčkářů?

 • Máme dlouholetou zkušenost, službu poskytujeme od r. 1998
 • Asistenti absolvují psychologické testy osobnosti
 • Najdeme vám asistenta podle vašich představ - vám na míru
 • Máme důvěru našich uživatelů, jejich počet roste každý rok (dle možností financování)

  Nabízíme vám:
 • moderní sociální službu v místě a čase dle individuálních potřeb (služba může být poskytována občas, pravidelně i každodenně)
 • pomoc při běžných úkonech, které lze zvládnout s pomocí osobního asistenta (např. sebeobsluha - pomoc s hygienou, oblékáním, stravováním, kondičním cvičením, doprovody k lékaři, na úřad, za kulturou, pomoc při udržení chodu domácnosti apod.)
 • zaškolené a spolehlivé osobní asistenty, kteří absolvovali psychologické testy osobnosti a doložili trestní bezúhonnost
 • možnost pracovat nebo studovat navzdory zdravotnímu postižení
 • možnost osamostatnit se a nebýt závislý na pomoci rodinných příslušníků
 • možnost žít plnohodnotný život podle svých představ v dosahu svých blízkých
 • pomoc a podporu při zajištění návazných či příbuzných služeb
   

 

Ceník služby

Ceník služby naleznete zde.

KONTAKT

Tel: 777 010 331
Email: ligavozic@ligavozic.cz
 

 

Osobní asistenci podporují:  
© ligavozic.cz, 2012 Nahoru