text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

 

 

   

MARTIN

Martin, je jeden z mála mužů, kteří v osobní asistenci Ligy vozíčkářů pracují. Pracuje tady od listopadu 2014. Má několik stálých klientů, ale je vždy ochotný vzít i nějaké nárazové asistence. Martin je student pedagogické fakulty MU, kromě práce a školy se občas rád projede na kole a je skaut. Kdo je chvíli s Martinem, má zaručeno, že se mu zlepší nálada, anebo ho dokonce rozbolí břicho smíchem. Jeho specifický smysl pro humor odrovná opravdu téměř každého. U uživatelů je tímto velice oblíbený. Už se nám nesčetněkrát stalo, že jsme se na Martina obrátili s prosbou, jestli by nám pomohl s nějakými asistenci navíc a Martin nám vždy pomohl.

Martin o sobě napsal:

Mám svou práci rád, protože:
jako udatný rytíř hrdě a čestně bojuji s ukrutným a ó udatným Handicapem, jenž bezcitně otravuje skvělé a jedinečné lidské bytosti.

V životě se řídím/inspiruji: hmmm ... v životě se říTím k úsměvu druhých, který je pro mne zároveň inspirací

   

VERONIKA

Verča pracuje jako osobní asistent u Ligy od října 2014, asistuje u několika uživatelů a vždy ocení, když jí nabídneme asistenci u nového uživatele – je ráda, když může poznat nové uživatelé. Verča je „na roztrhání“ kromě asistencí letos dokončila jednu školu a studuje ještě další obor, u kterého se její studium také blíží do cíle. Mimo to pracuje jako terénní sociální pracovnice sociálně aktivizační služby a koordinátorka táborů. Verča je velice milá, lidská a vstřícná, například si ze dne na den si dokázala přeorganizovat svůj prázdninový program, aby mohla vyjet s uživatelkou na vícedenní asistenci, místo asistentky, která onemocněla. Díky tomu nemusela uživatelka celý „výlet“ rušit.

Verča o sobě napsala

Mám svou práci rád, protože: Ráda poznávám nové lidi včetně jejich životních příběhů a myslím si, že se s klienty můžeme vzájemně obohacovat. Práci osobního asistenta nevnímám jenom jako pomoc asistenta klientovi, ale (jak to říct :)) jako vzájemné obohacení.Asistent s klientem si navzájem můžou předat mnohdy různé přístupy k životu, zkušenosti, životní osudy a společně se tím posouvat dál a otvírat si obzory, které by ani jednomu (klientovi ani asistentovi) nemusely být samostatně přístupné. To mě na práci osobního asistenta hodně baví.

V životě se řídím/inspiruji: Snažím se brát život tak, jak přichází :)

   

TEREZA

Terka pracuje u Ligy jako osobní asistentka na poloviční úvazek od května 2014. Vyzkoušela si asistovat u mnoha našich uživatelů, u některých asistuje pravidelně a u některých nárazově, když je potřeba. Terka dokáže asistovat u širokého spektra uživatelů, na různých typech asistencí a za to si jí velice vážíme. Terka má talent na práci s dětmi a na aktivizační asistence, na kterých vždy s uživateli vymyslí jak zajímavě trávit volný čas. Terka si pak z asistencí odnáší spoustu zkušeností a zážitku jako třeba návrat na základní školu (kde asistuje jedné mladé slečně), účast na dortiádě Komety, vyrábění šperků z petlahví, ale také nejnovější drby o celebritách a typy na zajímavé filmy.

Terka o sobě napsala:

Mám svou práci ráda, protože cítím, že dělám něco, co je potřeba a co má smysl. A protože jsem mezi skvělými lidmi se smyslem pro humor. A ještě mám posilovnu zadarmo:)

V životě se inspiruji poslední rok svými klienty. Jejich kreativitou, vůlí překonávat překážky a nejen tím.

   

IVANA

Ivana u Ligy pracuje od začátku roku 2015, kdy začínala jako brigádník. Podařilo se jí velice rychle a dobře zapadnout do rychle se točícího kola osobní asistence, a zaučovala se u mnoha uživatelů. Později Iva usoudila, že by při studiu zvládala pracovat na tříčtvrteční úvazek. Následně dostala uživatele, který potřebuje asistenci na 11 hodin denně a výborně se u něj osvědčila. Kromě tohoto uživatele asistuje u mnoha dalších klientů a zvládá to na jedničku. Ivany si vážíme za její nebojácnost, co se týče učení se nových věcí, a za to, že nám mnohokrát pomohla, když bylo potřeba vzít asistenci na poslední chvíli.

Iva o sobě napsala:

Mám svou práci ráda, protože se od ostatních učím stále něco nového. Jsou to věci, které mě nutí přemýšlet, posouvají mě dál a jsem za ně moc ráda.

V životě se řídím/inspiruji: Inspiruji se lidmi, věcmi i situacemi kolem sebe. Řízení se pokouším přenechat intuici:)

   

NIKOLA


Nikola u nás pracuje 6 let s tím, že s touto prací začínala jako s přivýdělkem při škole, a nyní pracuje na plný úvazek. Nikola již asistovala u mnoha našich uživatelů, a to jak u dětí tak u dospělých, každodenně se setkává s různými asistenčními úkony od doprovodů za zábavou až po dopomoc s přesuny a hygienou. Všechny tyto úkony profesionálně zvládá. Nikola je velice aktivní, a když zrovna neasistuje věnuje se mnoha sportům – crossfit, horolezení, fitness a hlavně poledance ve kterém vyniká. Jako asistentky si jí velice vážíme pro její milou povahu, oblíbenost u uživatelů a vstřícnost.

Nikola o sobě napsala:

Mám svou práci ráda, protože každý den je jiný. Nikdy nejsou dva dny stejné a vždycky se mám na co těšit :-) Navíc sem díky této práci poznala úžasné lidi, ať ze strany asistentů a vedení, tak ze strany klientů. 

V životě se řídím/inspiruji: „Žij okamžikem“ :-)

© ligavozic.cz, 2012 Nahoru