text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

rok 2013: živo v barce

  • 74 představení
  • 10 premiér a 5 festivalů
  • 1110 hodin zkoušek
  • 6297 diváků
  • 40 unikátních souborů
  • Mezinárodní spolupráce:
    Slovensko, Německo, Rakousko, Maďarsko, Polsko, Francie, Itálie, Izrael

Festivaly a přehlídky

TANCESSE 2013 - 4. ročník mezinárodního festivalu tance, tanečního a pohybového divadla (březen),
DREHBŰHNE BRNO - VI. ročník Mezinárodního festivalu studentského divadla v německém jazyce (květen),
SETKÁNÍ MEZI MĚSTY 2013 XI.ročník - Večer soudobého tance (červen)
TANEC PRAHA v regionech 2013 - Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla (červen),
NATŘIKRÁT - XV. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla (říjen).

Představení, ve kterých hrají handicapovaní

CIRKUS KOCIÁNO (Centrum KOCIÁNKA)
KABARET NA KONCI SVĚTA ,aneb VÝPRODEJ KOMEDIANTŮ
(Divadlo Invetůra Praha)
JEN POČKEJ HLEMÝŽDI (Divadlo Járy Pokojského-Archa community Brno)
BALADA PRO BANDITU (Divadlo Járy Pokojského-Archa community Brno)
KOČÁR NESVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTI (Divadlo Járy Pokojského-Archa community Brno)
TOUHA LÉTAT (CYRANOVY BOTY- INTEGRA soubor současného tance a pohybového divadla Brno)
BRNĚNSKÉ POVĚSTI (Nová Akropolis s nevidomými herci)
ADVENTNÍ KONCERT VELETA (sdružení VELETA pracující s lidmi s mentálním a kombinovaným postižením, Brno).

Amatérská a studentská divadla

ULTRABETON (SUUD - Soubor Unikátně Unylých Divadelníků),
VELKOLEPOST NEVYLÉČITELNÝCH (SUUD - Soubor Unikátně Unylých Divadelníků),
VÁNOCE U IVANOVÝCH (SUUD - Soubor Unikátně Unylých Divadelníků),
STÁŘÍ MÁ ZELENOU (Divadlo na Pavlači).

Představení v němčině

Ein Leben für die Kunst /nach Friederike Roth/ (Gruppe 07, FF MU,Brno, CZ)
Mein grün – Dein kopfschmerz (Cammerspiele Leipzig, Leipzig, D)
KOMA (die Bühne, Dresden, D)
Die im Dunkeln /Sabine Schönfellner/(Doppel L, PedF MU, Brno, CZ)
Empfang der Ehrengäste (Reactor Ensemble-Reactor Theater, Wien, A)
Träume /Günther Eich/(Pražští Karlovci, FF KU, Praha, CZ)
Eins, zwei, drei /Molnár Ferenc/(Dramaschine, Pecs, H)

Taneční představení

ORIENTÁLNÍ SHOW (Bahar Sultana, CZ, SK),
Chiméra/Part 2: duch doby (Na tenkém ledě - České Budějovice),
Anna a Líza (Movo kreo - Brno),
TEŠLON a FRKL (L. Karásek, F Golfier - Difa JAMU (Brno),
PROCHÁZÍM; ZRCADLENÍ ( TS Žába Veselí nad Lužnicí),
WIDESCREEN; PILKY (TS Vyšehrad Praha)
JEDEME NA KAFE…?! (Taneční seskUB (Uherský Brod),
DO TANCA Scarlett (Svitavy)
Jak robi kón?;Heigh Width Depth (Akro Dance Theatre, PL),
Touha létat (Cyranovy boty integrovaná skupina (Brno),
Baba yetu; Call to Freedom (Nebeský oheň (Praha),
Za mřížemi (Scarlett (Svitavy),
Balík myšlenek (Nosnost (Brno),
MOVE (Eva Klimačková(SK),
Všetko,čo mám rada (Petra Fornayová, SK),
Much More Than Nothing (Peter Šavel, Stano Dobák / ME-SA, CZ, SK),
Simulante Bande ( VerTeDance, Praha),
VEČER IRSKÝCH TANCŮ (La Quadrila Brno),
Večer současného tance (Filigrán a Tomáš Vtípil, Brno).

Hudební pořady

MERCI - Hurá na Prázdniny (MERCI – tanečně hudební soubor romských dětí a mládeže)
Koncert Joel Bros AMBIJÁNS / Atmosféry (F, CZ, IZ, I).

ZUŠ Brno

ZUŠ PhDr. Z.MRKOSE, Došlíkova, Brno-Židenice - Schválnosti princezny schválničky (Literárně-dramatický obor)
ZUŠ PhDr. Z.MRKOSE, Došlíkova, Brno-Židenice - Nedělej mi naschvály (Literárně-dramatický obor)
ZUŠ Jar.KVAPILA, Brno-Střed - Štíhlé nohy na žebříku (Literárně-dramatický a Taneční obor)
ZUŠ VÍTĚZSLAVY KAPRÁLOVÉ Brno-Královo Pole (Taneční, hudební a literárně-dramatické obory)
ZUŠ CHARBULOVA Brno-Černovice (Vánoční koncert tanečního oboru)
ZUŠ VRANOVSKÁ, Brno-Husovice (Tanečního obor)

Pohádky pro nejmenší děti

O PALEČKOVI (Divadlo PARAVÁNEK,-Kateřina Rakovčíková a Pavel Putna)
PEC NÁM SPADLA (Divadlo PARAVÁNEK,-Kateřina Rakovčíková a Pavel Putna)
ČERVENÁ KARKULKA, PERNÍKOVÁ CHALOUPKAČ (Loutkové divadlo Vrati Schildera a Olgy Markové)
O KOBLÍŽKOVI, HRNEČKU VAŘ (Loutkové divadlo Vrati Schildera a Olgy Markové)
O BUDULÍNKOVI, O SMOLÍČKOVI (Loutkové divadlo Vrati Schildera a Olgy Markové)
NESEM VÁM NOVINY (Loutkové divadlo Vrati Schildera a Olgy Markové),
O TŘECH MUDRCÍCH Z VÝCHODU (Divadlo OMEGA).

Benefiční představení

JEN POČKEJ HLEMÝŽDI (Divadlo Járy Pokojského pro Archa community Brno)
BALADA PRO BANDITU (Divadlo Járy Pokojského pro Archa community Brno)
TOUHA LÉTAT (CYRANOVY BOTY- INTEGRA pro INTEGRU Brno)
BRNĚNSKÉ POVĚSTI (Nová Akropolis s nevidomými herci pro Novou Akropolis)
BALADA PRO BANDITU (Divadlo Járy Pokojského pro BARKU s podporou Nadace Divoké husy)
DÁREK Z PEKLA (soubor TAK JO pro Hospic Sv. Alžběty)
POSTEL PRO ANDĚLA (soubor TAK JO pro Hospic Sv. Alžběty)
KOČÁR NESVĚTĚJŠÍ SVÁTOSTI (Divadlo Járy Pokojského pro Archa community Brno)
ADVENTNÍ KONCERT VELETA (sdružení VELETA pro VELETU Brno)
JOEL BROS AMBIJÁNS / Atmosféry (Joel Bros s kapelou pro BARKU)

Cestovatelská promítání

FINSKO – za severní polární kruh, národní park LEMMENJOKI (Pavel Ševčík a Petr Fučík)
MADEIRA - ostrov květin, vína, přechod s nejvyšším vrchol Pico Ruivo (Jan Franců a Darja Dobšíková)
KARIBIK – jachtou z Martiniku na ostrov Sv. Lucie, výstup od moře na špici Petit Piton Jaromír Novák)
DELTA DUNAJE – mizející přírodní ráj, včetně vesnic s původním koloritem (Marek Srba a Jan Šamánek) MANASLU – perla v srdci HIMALÁJE - po stopě staré obchodní cesty z Tibetu do Indie (Zuzana Druckmüllerová)
ALJAŠKA a YUKON TERRITORIES – nejodlehlejší místa planety (Marek a Dagmar Srbovi)

© ligavozic.cz, 2012 Nahoru