text mail tisk
Pošli kamarádovi odkaz na stránku

Předseda poroty

Jindřich Štreit


Fotograf, který od roku 1967 realizoval přes 900 samostatných výstav v řadě zemí Evropy i v zámoří. Od roku 1964 se zúčastnil přes 500 výstav na čtyřech kontinentech světa a byl účastníkem mnoha mezinárodních dílen a sympozií. Od 70. let minulého století se intenzivně věnuje také realizaci výstav jiných umělců, po roce 1989 rovněž v mezinárodním měřítku. Vyhlášenou formou neoficiální kultury se staly v osmdesátých letech jeho vernisáže českých a slovenských umělců na Sovinci, ve kterých se svou ženou pokračovali až do roku 1997. Je zároveň vysokoškolským profesorem na Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. V rámci pedagogické činnosti mimo jiné pro studenty pravidelně realizuje dílny a především dlouhodobé fotografické projekty, jež mapují běžný život ve městech i na vesnicích. Od roku 1990 část své práce soustavně věnuje podpoře humanitární a charitativní činnosti. Za svoje fotografie získal řadu domácích i mezinárodních ocenění a vydal 30 knih o fotografování.
Vystudoval bakalářské studium na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě. Živí se jako fotograf na volné noze a vyučuje tvůrčí fotografii na České fotoškole od roku 2006.Ve své volné tvorbě se věnuje dokumentární fotografii. Například cyklus fotografií ze života na Univerzitě 3 věku UP v Olomouci, anebo soubor „Chvíle šampionů“ z výstav a soutěží o nejlepší skot, za který získal druhé místo v na Czech press photo v roce 2009.

Vystudoval učební obor fotograf a Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Ve své volné tvorbě se věnuje především reportážím a dokumentům (například Pasťák, Off road mania, Poslední záklaďáci, Zvěrolékaři nebo Život na okrajích Prahy). Svými pracemi se prezentuje na skupinových, ale i samostatných výstavách v Praze, Liberci, Opavě, Poznani, New Yorku... Získal několik třetích, druhých a první místo na soutěži Czech Press Photo. Roku 2004 obdržel grant hlavního města Prahy na dokumentování okrajových částí metropole. Pracoval v denících Prostor, MF Dnes, Týden, Instinkt a v současné době působí jako vedoucí fotografické sekce Hospodářských novin.
KONTAKT
Ladislava Blažková

mob.: +420 702 020 743

e-mail: ladislava.blazkova@ligavozic.cz
© ligavozic.cz, 2012 Nahoru